Ride Side logo

+48 504 712 615

Skutery śnieżne Polaris - historia znanej marki ze świata skuterów śnieżnych

Od 1954 roku firma Polaris z dumą na nowo definiowała poprzeczkę dla branży sportów motorowych. Znajduje to odzwierciedlenie w innowacjach, które wniosła do projektowanych przez siebie produktów. Polaris działa w zgodzie ze sloganem „think outside”. Ciągle rozwija swoje pojazdy, aby odzwierciedlały potrzeby riderów.

polaris skutery zakopane

Historia skuterów śnieżnych Polaris

Początki ducha firmy Polaris sięgają do współzałożycieli Edgara Hetteena, jego młodszego brata Allana i jego bliskiego przyjaciela Davida Johnsona. To trio założyło poprzednika Polaris – „Hetteen Hoist & Derrick” – w 1945 roku w maleńkim Roseau w stanie Minnesota. W obliczu szalejącej II wojny światowej i niedoboru metali ich umiejętności naprawy maszyn rolniczych szybko przyniosły im lojalnych klientów.

Wyprawa skuterami śnieżnymi przez Alaskę

skuter śnieżny
Ale to ich pionierskie podejście do znalezienia lepszego sposobu dotarcia do odległych chat myśliwskich w głębokim śniegu zapewniło im miejsce w historii: współzałożyciele opracowali wczesny skuter śnieżny w 1955 roku. Aby udowodnić, że pojazdy te nie były tylko zabawkami, Edgar i trzej przyjaciele wyruszyli w liczącą 2200 mil podróż przez dziką przyrodę Alaski, aby zademonstrować trwałość pojazdu. Ciągnęli ze sobą bagaż 900 funtów (ponad 400 kg prowiantu) i wytrzymali temperaturę minus 40 stopni, aby zakończyć podróż w 21 dni. Ich determinacja opłaciła się. Maszyny stały się tak popularne, że Polaris zaczął produkować wyłącznie skutery śnieżne.

Istotne wydarzenia z historii Polaris

1965 rok
Wprowadzenie lżejszych, krótszych i węższych skuterów śnieżnych: Mustang i Colt
 

1968-1980
Wprowadzenie serii TX – synonim „wysokiej wydajności”

1970
Zespół Polaris Thrill Team wykonywał akrobacje i wyczyny na wyścigach i zimowych karnawałach

1980
Ewolucja Polaris Snow nabiera tempa wraz z pierwszymi egzemplarzami skutera śnieżnego Polaris Indy

1988
„Najlepszy skuter śnieżny lat 80.” – narodziny Polaris Indy 500

1996
Narodziny historycznych już modeli SKS – Snow King Specials – i słynne RMK – Rocky Mountain Kings

2010-2012
Zmiana zasad gry: wprowadzenie modelu Polaris PRO-RIDE RUSH 2010, który w ciągu następnych kilku lat zostanie rozszerzony na 20 różnych modeli

2011
Levi LaVallee popisał się rekordem świata w skoku na odległość 412,5 stóp na skuterze śnieżnym Polaris

2014
Rodzina INDY powiększa się wraz z wyborem nowych silników; silnik 800 Cleanfire i silnik 550 chłodzony wentylatorem

2015-2016
Nowa generacja skuterów śnieżnych Trail & Crossover pojawia się wraz z wprowadzeniem platformy AXYS. W następnym roku AXYS rozszerzy się na najlepsze na świecie skutery śnieżne górskie, a SKS powróci

2019
Nowy silnik 850 Patriot – najmocniejszy silnik do skuterów śnieżnych, jaki kiedykolwiek zbudowała firma Polaris

2020
RMK rozszerza się o RMK KHAOS i skutery śnieżne dla nowicjuszy jazdy w górskim terenie RMK EVO

2021
Wprowadzenie na rynek nowego silnika 650 Patriot, zapewniającego wiodącą w swojej klasie trwałość, wydajność i przyspieszenie

Wprowadzono platformę MATRYX, która zapewnia riderom łatwą kontrolę w każdych warunkach.

2022
Pojawia się rewolucyjny Patriot Boost, który zapewnia większą moc od poziomu morza po szczyty górskie. Turbodoładowane serce rodziny silników z modami fabrycznymi.

2023
W oparciu o sprawdzoną architekturę Polaris ProStar na rynek zostaje wprowadzony nowy 4-suwowy silnik ProStar S4, zapewniający niezawodność, łatwą obsługę i porywającą wydajność Polaris.

 

Rodzina silników Factory Mod poszerza się o duży silnik Patriot 9R. Zapewniający wyścigową reakcję i lekką moc, jak najpotężniejszy silnik wolnossący, jaki kiedykolwiek zbudował Polaris.

W przyszłość
Twórcy skuterów śnieżnych Polaris to pasjonaci skuterów śnieżnych. I podobnie jak pierwotni pracownicy Polaris, którzy oglądali swój dziewiczy przejazd pierwszym w historii skuterem, zawsze szukają innowacyjnych sposobów, aby uczynić jazdę jeszcze lepszą

Flagowe modele skuterów śnieżnych POLARIS

Najbardziej rozpoznawalne modele skuterów śnieżnych Polaris.

Skutery śnieżne górskie

Skuter śnieżny Polaris RMK jest zaprojektowany i synonimem dla natychmiastowego podnoszenia, bezproblemowej kontroli i natychmiastowej reakcji. Możesz wybrać skuter odpowiedni dla Twoich umiejętności, od najbardziej zaawansowanych do tych, którzy dopiero zaczynają swoje marzenia o głębokim śniegu.

Połączenie podwyższonej i lekkiej platformy, silników Patriot oraz specjalnego zawieszenia sprawia, że RMK unosi się na powierzchni śniegu jeszcze lepiej. Poprzez umieszczenie kierowcy w idealnie neutralnej pozycji jeżdżenia, RMK zapewnia świetną kontrolę i precyzyjną, bezwysiłkową reakcję na działanie kierowcy. Najlepszy na świecie skutery śnieżne górskie są najlżejsze i najbardziej sztywne, co pozwala im reagować natychmiastowo. Bezproblemowe zmiany kierunku i manewrowość we wszystkich warunkach.

skuter śnieżny

Skuter śnieżny POLARIS RMK KHAOS

skuter śnieżny

Skuter śnieżny POLARIS PRO RMK

skuter śnieżny

Skuter śnieżny Polaris SKS 146

Skutery śnieżne na śnieżne szlaki "trail"

INDY to znana nazwa. Od najbardziej zaawansowanych technologicznie skuterów w branży, przez najlepszą wartość, aż po idealny skuter śnieżny dla początkujących – wiedz, że istnieje INDY stworzony specjalnie dla Ciebie.

Lekka rodzina INDY oferuje wiodącą wydajność dzięki sprawdzonym, wysokowydajnym silnikom Polaris. Rodzina skuterów śnieżnych INDY została stworzona wokół doświadczenia z jazdy, z wysokiej jakości zawieszeniem i sprawdzonymi projektami, które zapewniają łatwą kontrolę i pewne prowadzenie. Skutery śnieżne Polaris prowadzą w dziedzinie technologii, która poprawia Twoją jazdę. Technologia stworzona, aby pomóc Ci planować przejażdżki, śledzić swoją grupę, zwiększyć komfort podczas jazdy i widzieć drogę od zmierzchu do świtu.

skuter śnieżny

Skuter śnieżny Polaris INDY XC

skuter śnieżny

Skuter śnieżny Polaris INDY ADVENTURE

skuter śnieżny

Skuter śnieżny Polaris INDY SP

Skutery śnieżne Crossover /backcountry

Poczuj wszechstronność na szlaku lub poza nim dzięki skuterowi śnieżnemu stworzonemu, aby dać Ci to, co najlepsze z obu światów. Switchback pomaga Ci radzić sobie z dniem wypełnionym milami szlaków z takim samym pewnością jak epickie godziny na odludziu.

Umieszczając kierowce we właściwym miejscu na skuterze, Polaris zbudował skuter śnieżny, które płynnie pokonują zakręty, nie rezygnując z przyjemności podnoszenia przedniej części przez nierówności lub puszysty śnieg. Precyzyjniejsze prowadzenie zarówno na trasie, jak i poza nią. Inżynierowie zminimalizowali wagę całego skutera, nie rezygnując z wytrzymałości. W połączeniu z potężnymi silnikami i najlepszymi w swojej klasie wskaźnikami mocy do wagi, Switchback daje Ci najlepszą wszechstronność w każdym terenie. Technologia stworzona, aby pomóc Ci planować przejażdżki, śledzić swoją grupę, zwiększyć komfort podczas jazdy i widzieć drogę od zmierzchu do świtu.

skuter śnieżny

Skuter śnieżny Polaris SWITCHBACK XC

skuter śnieżny

Skuter śnieżny Polaris SWITCHBACK SP

Skutery śnieżne Sport-utility

Przełam nowe szlaki, przewoź więcej sprzętu, dostarczaj zaopatrzenie, a gdy praca zostanie wykonana, jeździj dla zabawy. Skutery śnieżne Voyageur są stworzone, aby móc podejmować różne aktywności i odkrywać więcej przygód.

Skutery śnieżne Voyageur oferują doskonałą pływalność, aby poradzić sobie z różnymi warunkami jazdy. Ciesz się jazdą na śnieżnym szlaku, odkrywaj przygody poza szlakiem lub przewoź sprzęt i wyposażenie do swojego domku rybackiego i dalej. Zaprojektowany, aby zapewnić wydajność, gdziekolwiek spędzasz dzień na skuterze śnieżnym. Agresywne gąsienice i wytrzymałe, szerokie narty utrzymają cię na powierzchni śniegu. Dzięki doskonałemu połączeniu technologii Polaris, Voyageur zapewnia najlepszą wydajność poza szlakiem, zapewniając pewne prowadzenie na szlaku przy dowolnej prędkości.

skuter śnieżny

Skuter śnieżny Polaris VOYAGEUR 146

skuter śnieżny

Skuter śnieżny Polaris 550 VOYAGEUR LXT

Skutery śnieżne do pracy w terenie

Niezależnie od tego, czy Twoja praca jest pracą. Albo twoja praca sprawia przyjemność, komfort, kontrola, wytrzymałość i zabawa zostały zaprojektowane bezpośrednio w skuterze śnieżnym TITAN.

TITAN jest wyposażony w innowacje zorientowane na kierowcę, aby sprostać najbardziej ekstremalnym warunkom, w tym niezrównane możliwości przewożenia ładunku i holowania, a także zintegrowane rozwiązania w zakresie przechowywania. Zapewnia niezrównaną wyporność i zwinność. Wyposażony w przegubową konstrukcję tylnego zawieszenia, która nie wymaga regulacji w przypadku przejścia od 2-osobowej jazdy do holowania dużych ładunków i umożliwia łatwe cofanie nad przeszkodami. Platforma AXYS w TITANIE zapewnia kierowcy zrównoważoną kontrolę we wszystkich sytuacjach podczas jazdy – solo, w dwójkę, z ładunkiem na pokładzie lub holując ładunek. Platforma ta zapewnia niezrównaną jazdę i prowadzenie zarówno na szlaku, jak i poza nim, zapewniając doskonałą zwinność i wydajność w głębokim śniegu.

skuter śnieżny

Skuter śnieżny Polaris TITAN ADVENTURE

Ride Side logo

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Start wypraw skuterami śnieżnymi:

Nowe Bystre 210B,

34-521 Nowe Bystre

(tuż przy granicy miasta Zakopane)

Obserwuj nas na

POWERD by

polaris skutery zakopane

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem. Wyprawy organizujemy na terenie Zakopanego, Kościeliska i Gubałówki. Gwarantujemy moc wrażeń podczas przejażdżki skuterem. Według wielu jest to najlepsza zimowa atrakcja z jakiej możesz skorzystać w Zakopanem.

CC:2024 rideside copyright all right reserved.