Ride Side logo

+48 504 712 615

Skutery śnieżne SKI DOO - pojazdy , które zmieniły świat

Czy możesz sobie wyobrazić, jaki nudny i przygnębiający byłby świat bez skuterów śnieżnych? Każdy, kto mieszka w miejscu, w którym panuje długa i mroźna zima, musi być wdzięczny, że około sto lat temu sprytni wynalazcy skuterów śnieżnych byli zdeterminowani, aby znaleźć sposób na bezpieczne i szybkie poruszanie się po zaśnieżonym terenie.

Obecnie mieszkańcy naszej Kanady, USA, Skandynawii, Rosji i innych śnieżnych terenów, korzystają ze skuterów śnieżnych zarówno do celów rozrywkowych, jak i użytkowych, dlatego w ofercie Ski-doo znajduje się pełna gama najlepszych skuterów śnieżnych. Oto kilka informacji na temat tej szanowanej i rozpoznawalnej marki.

skuter śnieżny

Historia skuterów śnieżnych Ski-Doo

Historia skuterów śnieżnych Ski-Doo®
Założyciel firmy Ski-Doo, Kanadyjczyk Joseph Bombardier, zaczął konstruować pojazdy śnieżne w 1920 roku. Początkowo chciał stworzyć samolot śnieżny napędzany śmigłem, ale szybko skupił się na gąsienicowych pojazdach naziemnych.

Bombardier jest uznawany za wynalazcę skutera śnieżnego, ale najwcześniejszym sukcesem, w 1935 r., była w zasadzie ciężarówka z nartami i napędem gąsienicowym. Miały one przemierzać kanadyjskie preerie. Do II wojny światowej Bombardier budował skutery śnieżne dla armii kanadyjskiej, a także ciężkie pojazdy śnieżne dla górnictwa i pozyskiwania drewna.

W miarę jak postęp w silnikach spalinowych zaowocował powstaniem mniejszych i lżejszych silników, skutery śnieżne wyewoluowały z tych wczesnych pojazdów. Firma Bombardier Recreational Products stworzyła skutery śnieżne Ski-Doo, pierwszy mały, szybki i lekki pojazd przeznaczony dla jednego lub dwóch osób.

Skutery śnieżne Zakopane

Początkowym nabywcom zależało na użyteczności i byli wśród nich traperzy, geodeci, myśliwi i poszukiwacze. Jednak potencjał rekreacyjny tych maszyn okazał się nie do odparcia, a skutery szybko ewoluowały. Maszyny te cieszyły się tak dużą popularnością, że marka weszła do użytku w Kanadzie, a ski-doo jest synonimem jazdy na skuterach śnieżnych.

skutery śnieżne zakopane

Skutery śnieżne Ski-Doo dzisiaj

Ski-Doo co roku wprowadza na rynek nowe modele skuterów śnieżnych, kontynuując tradycję firmy w zakresie innowacji, wydajności i możliwości adaptacji. 70 lat po wynalezieniu skutera śnieżnego firma nadal prężnie się rozwija.

Bombardier Recreational Products to znana rodzina marek zajmujących się sportami motorowymi i morskimi, w tym Sea-Doo®, Can-Am® Off-Road and On-Road, Lynx®, Evinrude®, Rotax®, Alumacraft®, Manitou® i Telwater.

Flagowe modele skuterów śnieżnych Ski doo

Poniżej przedstawiamy po jednym przedstawicielu, z każdej z marek skuterów śnieżnych. Każdy skuter będzie skuterem śnieżnym do jazdy w górach w głębokim śniegu, co nie oznacza, że inne modele tych marek nie sa wcale popularne. 

Skuter śnieżny Ski Doo MXZ

Skuter śnieżny SkiDoo MXZ to najbardziej precyzyjny, zwinny i mocny skuter na trudnych, krętych szlakach.

skuter śnieżny

Skuter śnieżny Ski Doo Summit X 850 E-tec

Zbudowany na platformie REV Gen5 z silnikiem 850 E-TEC, Summit X poszerza możliwości dzięki niewymagającej wysiłku zwinności w głębokim śniegu, natychmiastowej reakcji na gaz i pełni mocy.  Sucha masa tego skutera to tylko 198 kg. Silnik ROTAX oferuje niesamowitą moc i osiągi. Bez względu na warunki na stoku, dostarcza imponującej mocy i przyspieszenia.

skuter śnieżny

Skuter śnieżny Ski doo Renegade

Skuter śnieżny, który idealnie sprawdzi się na wyjeżdżonych szlakach jak i w głębszym śniegu. Wybierany przez użytkowników, którzy cenią sobie wolność wyboru stylu jazdy.

skuter śnieżny

Skuter śnieżny Ski doo Freeride

Należy do najbardziej wszechstronnych skuterów na rynku: jest zwrotny, doskonale zawieszony oraz błyskawicznie reaguje na gaz, podnosząc poprzeczkę miłośnikom górskiego terenu.

Ride Side logo

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Start wypraw skuterami śnieżnymi:

Nowe Bystre 210B,

34-521 Nowe Bystre

(tuż przy granicy miasta Zakopane)

Obserwuj nas na

POWERD by

polaris skutery zakopane
ski doo zakopane

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem. Wyprawy organizujemy na terenie Zakopanego, Kościeliska i Gubałówki. Gwarantujemy moc wrażeń podczas przejażdżki skuterem. Według wielu jest to najlepsza zimowa atrakcja z jakiej możesz skorzystać w Zakopanem.

CC:2024 rideside copyright all right reserved.