Ride Side logo

+48 504 712 615

SKUTERY ŚNIEŻNE I QUADY ZAKOPANE

RIDE SIDE

Czy warto wypożyczyć quady bez przewodnika w Zakopanem?

Jest grono ludzi, którzy po przyjeździe do Zakopanego pomyśleli o wypożyczeniu quada. Ostatnio jest to coraz bardziej popularne, a pojawiają się tutaj dwie opcje wypożyczenie quada na zasadzie wyprawy z przewodnikiem lub wypożyczenie na własną rękę. I to właśnie blaski i cienie wypożyczenia quada na własną rękę rozwinę w tym aertykule.

Zalety wypożyczenia quada na własną rękę

Ludzie zazwyczaj chcą skorzystać z wypożyczenia quadów bez przewodnika bo albo mieli złe z tym wcześniejsze doświadczenia jak np. trasa była banalna, za dużo osób w grupie lub inne kwestie, albo nie chcą się ograniczać do trasy jaką narzuca przewodnik. 

Faktycznie wypożyczając quady w ten sposób możesz pojechać gdzie chcesz a ogranicza Cię tutaj tylko regulamin wypożyczalni (być może jest zakaz wjazdu quadem w niektóre miejsca). Dla wielu ta wolność poruszania się quadem jest niedoprzecenienia. 

W takiej sytuacji ty jesteś Panem swojej wycieczki i nie musisz patrzeć na innych, możesz np. zrobić sobie przerwę kiedy chcesz w miejscu które Ci się podoba, tak długo jak chcesz. 

Cienie wypożyczenie quada na własną rękę

O drugiej stronie wypożyczenia quada bez przewodnika napiszę trochę obszerniej bo być może nie pomyślałeś o tym co możesz stracić i jakie dylematy staną przed Tobą. 

Po pierwsze możesz wjechać w miejsce gdzie nie wolno wjeżdżać takie jak np. Tatrzański Park Narodowy czy może las państwowy. W okolicy Zakopanego jest kilka takich miejsc których lepiej unikać bo wjazd tam grozi sporym mandatem. Miejscowi wiedzą o tym , a być może Tobie przez nieznajomość okolicy uda się wpakować w taką sytuację. 

Po drugie najpewniej będziesz korzystał z nawigacji i wybierzesz sobie miejsce w które pojedziesz albo będziesz bez planu kierował się przed siebie. Okolice Zakopanego to teren górzysty i jest tu sporo miejsc gdzie przydaje się wiedza o terenie i spore umiejętności jazdy quadem. Czasami wjeżdżając w jakąś drogę którą na mapie jest narysowana możesz wpakować się w np. błotnisty teren. Jeśli utkniesz to pojawia się pytanie: Czy quad ma wyciągarkę? Czy umiesz jej używać ? Czy masz dostatecznie dużo liny? Być może miła przejażdżka zamieni się w przeprawy jak w rajdach. 

Po za tym przewodnik zna teren po którym jeździ i może zabrać Cię w miejsca, które będą dla Ciebie wyzwanie ale posłuży Ci radą i wiedzą jak daną przeszkodę przejechać przez co Ty będziesz miał zastrzyk adrenaliny i mnóstwo satysfakcji z siebie po przejechaniu. Coś co jadąc samemu możesz nie doświadczyć. Przewodnik może Cię też zabrać też w piękne miejsca daleko od zgiełku miasta. 

quady zakopane - quad bike rental

Podsumowanie

Wydaje mi się, że jeśli poszukujesz zwykłej przejażdżki, troszkę szutrami trochę asfaltem to opcja quady na własną rękę jest spoko. Natomiast jeśli chcesz quadem pokonywać fajne offroadowe tereny i doświadczyć czegoś fajnego , dawki adrenaliny i przeżyć to warto pochylić się nad opcją wypożyczenia z przewodnikiem. Przy tym warto wybrać firmę, która rzeczywiście organizuje dobre offroadowe wyprawy. Tutaj mogę odesłać Cię do wypraw Quadem Offroad , które prowdzimy w leśnym terenie. 

Ride Side logo

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Obserwuj nas na

POWERD by

polaris skutery zakopane
quady zakopane yamaha
ski doo zakopane

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia quadów w Zakopanem

CC:2021 rideside copyright all right reserved.