Ride Side logo

+48 504 712 615

SKUTERY ŚNIEŻNE ZAKOPANE

RIDE SIDE

Ice Scratchers - co to jest i jaką spełnia funkcję w skuterze śnieżnym?

Zabezpiecz swój śnieżny pojazd przed przegrzaniem nawet w niekorzystnych warunkach

Choć często o nich zapominamy, to brak „ice scratchers” może przysporzyć poważnych problemów. Podczas jazdy możemy napotkać trudne warunki, takie jak twardy zmarznięty teren czy lód, co stanowi ogromne wyzwanie dla każdego skutera śnieżnego. W takich sytuacjach przydatne okażą się scratchery, które pomogą zachować odpowiednie chłodzenie w skuterze zapobiegną przegrzewaniu się maszyny.

Jak sama nazwa wskazuje, „ice scratchers” mają za zadanie drapać lód i twardy śnieg, który następnie unosi się do góry i pada na tylną część skutera śnieżnego, aby schłodzić wymienniki ciepła znajdujący się nad gąsienicą. Mimo swojej prostoty, świetnie spełniają swoją funkcję i stanowią niezbędny dodatek dla każdego miłośnika jazdy skuterem śnieżnym.

Montaż jest bardzo prosty, a te akcesoria są dostępne dla wszystkich modeli skuterów śnieżnych. Przypinają się po bokach, najczęściej do szyn zawieszenia tylnego. Z uwagi na wiele różnych typów scratcherów dostępnych na rynku poniżej prezentuje dwa najpopularniejsze typy.

Wypożyczalnia skuterów śnieżnych zakopane
Takie warunki śniegowe nie zapewniają dobrego chłodzenia w skuterach śnieżnych z dłuższą gąsienicą
ice scratcher skuter śnieżny

Btl Designs Dura Flex Ice Scratchers Kit

Te „ice scratchers” oferują elastyczną opcję w porównaniu z tradycyjnymi „wire scratchers” (scratchery z drutu). Dura Flex to „ice scratchers” standardowo wyposażone w końcówki z węglików spiekanych, są zmontowane przed zakupem i wymagają tylko jednego śrubowego mocowania. Te konkretne kablowe „ice scratchers” są uniwersalne. Co więcej, działają kiedy poruszasz się do przodu i do tyłu. Choć nie są najtańszą opcją, „Btl Designs Dura Flex ice scratchers” spełniają wystarczająco dużo kryteriów, aby być jedną z lepszych opcji.

RSI Racing Snow/Ice Scratchers SS-1

Te przystępne cenowo scratchery wykonane są z aluminium i stali sprężynowej. W zestawie znajduje się osprzęt montażowy, a sprężyny są sprzedawane osobno. Są sprzedawane jako para i świetnie się sprawdzają, chociaż użytkownicy muszą pamiętać, żeby unieść je, gdy nie są używane lub gdy cofają się, aby uniknąć ich wygięcia. Mówimy to z doświadczenia, gdyż łatwo o zapomnienie tego prostego kroku.

ice scratcher skuter śnieżny

Co robią scratchery lodowe w skuterze śnieżnym?

Scratchery w skuterze śnieżnym mają za zadanie utrzymać odpowiednią temperaturę wymienników ciepła znajdujących się w tunelu skutera śnieżnego oraz ślizgach podczas jazdy. Kiedy poruszasz się po głębokim sypkim śniegu, to właśnie śnieg sam w sobie zapewnia chłodzenie. Jednak gdy jeździsz po stwardniałym lub oblodzonym podłożu, „ice scratchers” przychodzą z pomocą. Ich zadaniem jest zadrapać śnieg i unosząc go, rozpylić chłodzący śnieżny pył na wymienniki ciepła i ślizgi, aby zapobiec przegrzewaniu się maszyny i potencjalnym kosztownym problemom. To bardzo prosty sposób na uniknięcie niepożądanych sytuacji.

Dlaczego warto korzystać ze schratcherów do lodu w skuterze śnieżnym?

Używanie „ice scratchers” jest naprawdę pomocne, zwłaszcza kiedy jeździsz na twardym podłożu lub masz skuter śnieżny o dłuższej gąsienicy. Jeśli zauważysz, że Twój skuter przegrzewa się, to może być jednym z powodów. Dobra wiadomość jest taka, że scratchery są niedrogie, a ich montaż i ustawienie są równie łatwe, jak w przypadku innych akcesoriów do skuterów śnieżnych.

Czy kupić "ice scratchers" na kablu czy wykonane z aluminium/stali?

Scratchery wykonane ze stali lub drutu są tanie i bardzo proste w użyciu, jednak jeśli zapomnisz podnieść je przed cofnięciem swojego skutera śnieżnego, prawdopodobnie się wygną lub złamią. Wielu użytkowników zna ten problem zbyt dobrze. Natomiast „ice scratchers” na kablu oferują większą elastyczność i prawdopodobnie będą dłużej służyć. Można je pozostawić opuszczone prawie cały czas i nie zostaną zaczepione ani złamane, gdy cofasz skuterem.

Chcesz poczuć emocje z jazdy skuterem śnieżnym?

Jeśli Ty też chciałbyś poczuć emocje z jazdy skuterem śnieżnym to skorzystaj z wypraw skuterem śnieżnym w Zakopanem. Podczas jazdy osiągamy czasem skuterem śnieżnym prędkość nawet 100 km/h. Wyprawy odbywają się w magicznym górskim terenie : ośnieżone polany, lasy i widoki na góry.

Ride Side logo

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Obserwuj nas na

POWERD by

polaris skutery zakopane
quady zakopane yamaha
ski doo zakopane

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem

CC:2021 rideside copyright all right reserved.