Ride Side logo

+48 504 712 615

SKUTERY ŚNIEŻNE I QUADY ZAKOPANE

RIDE SIDE

Czy do prowadzenia skutera śnieżnego potrzebne są jakieś uprawnienia?

W Polsce skutery śnieżne nie są dopuszczone do ruchu drogowego, co oznacza, że nawet mając prawo jazdy nie możemy nimi poruszać się po drogach publicznych. Tak więc nie potrzebujesz żadnych uprawnień do prowadzenia skutera śnieżnego, ale musisz się nim poruszać poza drogami publicznymi po terenach prywatnych. Oczywiście wjazdy do miejsc takich jak lasy państwowe czy parki narodowe grożą bliskim spotkaniem z policją lub służbami leśnymi i mandatem.

Czy rejestrować skuter śnieżny?

W Polsce nie można jeździć skuterami śnieżnymi drogami w związku z czym nie trzeba także rejestrować skuterów śnieżnych. 

W ramach ciekawostki powiem, że inaczej ma się sprawa choćby w Finlandii gdzie skuterem można poruszać się po drogach bo te utrzymywane są na biało. Jest tam obowiązek zarejestrowania skutera śnieżnego a do prowadzenia wymagane jest prawo jazdy – odpowiednik naszego B1. Jeżdżąc po tamtejszych drogach można spotkać się z takimi znakami drogowymi.

Skorzystaj z wyprawy skuterami.

Skoro w Naszym kraju do kierowania skuterem śnieżnym nie są potrzebne żadne dodatkowe uprawnienia to będąc na feriach w górach skorzystaj z opcji wypożyczenia skutera śnieżnego z przewodnikiem i przekonaj się na własnej skórze ile funu daje jazda tymi pojazdami.

znak uwaga skutery śnieżne
Ride Side logo

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Start wypraw skuterami śnieżnymi:

Nowe Bystre 210B,

34-521 Nowe Bystre

(tuż obok Zakopanego)

Obserwuj nas na

POWERD by

polaris skutery zakopane
quady zakopane yamaha
ski doo zakopane

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem

CC:2021 rideside copyright all right reserved.