Ride Side logo

+48 504 712 615

SKUTERY ŚNIEŻNE I QUADY ZAKOPANE

RIDE SIDE

Elektryczne skutery śnieżne

Świat powoli zmierza w kierunku elektryfikacji wszelkich pojazdów spalinowych. Jednakże główni producenci skuterów śnieżnych tacy jak Polaris, Ski-doo, Lynx czy Yamaha wydają się tym tematem wcale nie zajmować. Nadal królują tu silniki dwusuwowe, które ekologicznymi nazwać raczej nie można. 

elektryczne skutery śnieżne od Taiga Motors

Podczas gdy samochody przechodziły na napęd elektryczny nikt nie patrzył na pojazdy terenowe ze względu na związane z nimi wyzwania. Szczególnie wysoki stosunek mocy do masy oraz pracę zazwyczaj w ekstremalnych warunkach. Firma Taiga więc postanowiła opracować pierwszy na świecie elektryczny układ napędowy, zaprojektowany specjalnie do skuterów śnieżnych, który mógłby zapewnić lepsze osiągi niż dwusuw bez żadnych wad związanych z konserwacją, hałasem lub emisją spalin.

elektryczny skuter śnieżny

Specyfikacja elektrycznego skutera śnieżnego

Siedzenie, podwozie, nadwozie i zawieszenie zostały zoptymalizowane pod kątem akumulatora, silnika i elektroniki, aby zminimalizować wagę i poprawić ergonomię kierowcy oraz zapewnić najlepszą możliwą jazdę. Jadąc elektrykiem po dodaniu gazu trudno się nie uśmiechnąć, gdy silnik elektryczny w połączeniu z bezpośrednim napędem zapewnia maksymalny moment obrotowy już od zera. Kierowcy doświadczają niewiarygodnie szybkiej i liniowej reakcji na wciśnięcie manetki w każdych warunkach jazdy, od lekkiego wciśnięcia po gwałtowne przyspieszenie przy ostrym ruszaniu.

Górski skuter śnieżny od Taigi – model Ekko przyśpiesza od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy. Osiąga moc do 100 koni mechanicznych, a jego zasięg to niecałe 100 km. Wiadomo że realny zasięg raczej będzie mniejszy i bardzo zależny od terenu w i warunków śniegowych w jakich jeździmy. 

Można by się zastanawiać jak szybko ładuje się elektryczny skuter śnieżny od Taigi? Otóż, Taiga oferuje 3 poziomy ładowanai. Na pierwszym poziomie skuter ładuje się do 14 godzin. Drugi poziom to ładowanie w 3,5 godziny. Zaś 3 poziom zapewnia naładowanie do 80% w około 30 minut.

Jeśli ktoś byłby chętny na zakup takiego skutera to koszt zakupu wynosi na ten rok 17.490 dolarów.

Taiga wypuściła 3 modele skuterów śnieżnych. Ekko – górski skuter śnieżny, Noamad – skuter śnieżny turystyczny, Atlas – skuter śnieżny typu crossover.

Ride Side logo

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Start wypraw skuterami śnieżnymi:

Nowe Bystre 210B,

34-521 Nowe Bystre

(tuż obok Zakopanego)

Obserwuj nas na

POWERD by

polaris skutery zakopane
quady zakopane yamaha
ski doo zakopane

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem

CC:2021 rideside copyright all right reserved.