Ride Side logo

+48 504 712 615

SKUTERY ŚNIEŻNE ZAKOPANE

RIDE SIDE

Ile kosztuje przejażdżka skuterem śnieżnym?

Zima to wspaniały czas na uprawianie sportów zimowych, a jazda na skuterze śnieżnym jest jedną z najbardziej ekscytujących i przyjemnych form spędzania czasu na świeżym powietrzu zimą. Jeśli jeszcze nie próbowałeś tej formy rekreacji, zastanawiasz się zapewne, ile kosztuje przejażdżka skuterem śnieżnym. W tym artykule omówimy, czego możesz się spodziewać, wybierając tę formę aktywności.

Jak wynająć skuter śnieżny?

Wynajęcie skutera śnieżnego może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od miejsca, w którym chcesz uprawiać tę formę sportu. Koszt ten może obejmować wyposażenie ochronne, jak kask, gogle i rękawice, ale może również wymagać dodatkowych opłat za usługi przewodników lub instruktorów.

W Polsce ciężko jest wynająć skuter śnieżny na własną rękę. Zazwyczaj firmy posiadające skutery śnieżne wynajmują je w formie wyprawy z przewodnikiem / instruktorem. Może się wydawać niektórym osobom, które miały jakąś styczność z pojazdami takimi jak motocykl czy quad, że przewodnik jest zbędny jednocześnie w prawie 100% przypadków tak nie jest. Po pierwsze o ile obsługa skutera śnieżnego dla wprawionych w jazdę podobnymi sprzętami ludzi będzie banalna o tyle jazda w śniegu nie ma porównania do niczego innego. Niejednokrotnie widzę to prowadząc wyprawy z ludźmi którzy mówią że oni mają quady czy motocykle w domu, a potem zakopują skuter lub przewracają się jak dzieci na pierwszym lepszym trawersie. Stąd twierdzę że jazda z przewodnikiem jest o wiele bezpieczniejsza bo co się stanie jeśli zakopiesz skuter w prawie metrowym śniegu i nie będziesz potrafił wyjechać? Po kogo zadzwonisz? Po drugie nieznajomość terenu po którym się jeździ może spowodować to że zjedziesz w miejsce z którego może nie dać się wyjechać. 

Tak więc skorzystanie z opcji wypożyczenia z przewodnikiem jest odpowiednie dla prawie 100% ludzi którzy o tym myślą.

skutery śnieżne Zakopane

Oferty wypożyczalni skuterów śnieżnych.

W miejscowościach gdzie w zimie jest śnieg zazwyczaj można znaleźć organizatora wypraw skuterami. W miastach takich jak Zakopane jest ich zazwyczaj kilku. Przed skorzystanie zapoznaj się z opiniami na temat konkretnej wypożyczalni oraz ofertą. Niektóre organizują wyprawy nawet na 20 skuterów w jednej turze. Niektóre trzymają się wyjeżdżonych tras a niektóre także oferują bardziej freeridową jazdę poza szlakami. 

Ceny wypożyczenia skutera w Polsce.

W miejscowościach turystycznych zazwyczaj cena za godzinę jazdy skuterem waha się w granicach od 250 zł do 450 zł. Czasami można znaleźć tańsze oferty ale spodziewałbym się skuterów z poprzedniej epoki 🙂 Cena zależy od tego czy na skuterze jedzie jedna osoba czy dwie oraz innych czynników. Dwie godziny jazdy to zazwyczaj kwoty w granicach 450 zł do 700 zł. wyprawy na 6 godzin lub więcej to zazwyczaj kwoty około 1300 zł – 1500 zł.

Sprawdź cennik wynajmu skutera śnieżnego w Zakopanem

Ceny wynajmu skutera śnieżnego w innych państwach.

Popularnym miejscem wypraw skuterami śnieżnymi jest Rovaniemi w Finlandii. Ceny tam wahają się w okolicach 90 do 110 euro za godzinną wyprawę. Wypożyczenie skutera na dłuższe np. 3 godzinne safari to koszt w granicach 160 do 200 euro. 

W Kanadzie 2 godziny jazdy z przewodnikiem kosztuje od 250 do 380 dolarów, a w Stanach zjednoczonych w Colorado od 220 do 290 dolarów. 

Podsumowanie

Przeliczając kwoty za wynajem skuterów na złotówki to w Polsce może pojeździć dosyć tania, ale tak jak pisałem przed skorzystaniem zapoznajcie się dokładnie z ofertą danej wypożyczalni oraz przede wszystkim z opiniami klientów a ten najłatwiej znaleźć w Google, na Facebooku lub tripadvisor.

Ride Side logo

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Start wypraw skuterami śnieżnymi:

Nowe Bystre 210B,

34-521 Nowe Bystre

(tuż obok Zakopanego)

Obserwuj nas na

POWERD by

polaris skutery zakopane
quady zakopane yamaha
ski doo zakopane

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem

CC:2021 rideside copyright all right reserved.