Ride Side logo

+48 504 712 615

SKUTERY ŚNIEŻNE ZAKOPANE

RIDE SIDE

JAK UBRAĆ SIĘ NA SKUTERY ŚNIEŻNE?

Aby cieszyć się przyjemnością jazdy na skuterze śnieżnym, musisz być na zewnątrz w zimowym środowisku przez cały dzień. Oznacza to, że będziesz potrzebować kilku konkretnych elementów odzieży, aby pozostać ciepłym, suchym i komfortowym. Przyjrzyjmy się niektórym z najważniejszych elementów odzieży do jazdy na skuterze śnieżnym w zimowych i trudnych warunkach.

CO NA SOBIE NOSIĆ PODCZAS JAZDY NA SKUTERZE ŚNIEŻNYM

  1. Wodoodporne i ocieplane buty na skuter śnieżny

Zimne stopy mogą zepsuć cały dzień jazdy i mieć negatywny wpływ na zdrowie. Aby zapobiec zmarzniętym lub mokrym stopom, potrzebujesz butów, które są wodoodporne, ocieplane, posiadają twardą podeszwę i sztywne boki oraz odpowiednio dopasowane do Twojej stopy.

Buty powinny być wykonane z wodoodpornego materiału i powinny mieć możliwość przymocowania spodni do buta (zazwyczaj za pomocą elastycznego ściągacza). Zapobiega to dostawaniu się śniegu do buta, jeśli zsiądziesz ze skutera w głębokim śniegu. Izolacja jest ważna dla ciepła i powinna być wykonana z lekkiego i wysokiej jakości materiału. Twarda podeszwa i odpowiednie dopasowanie buta zapewnią Ci maksymalną zwinność i kontrolę na skuterze. Buty powinny mieć solidne sznurowadła lub system pasków, aby zapewnić, że buty będą dobrze trzymać się na miejscu podczas jazdy.

  1. Skarpety na skuter śnieżny (bez bawełny)

Wybór odpowiedniego materiału i grubości skarpet zapewni maksymalne ciepło w Twoich butach. Przede wszystkim nie noś bawełnianych skarpet, ponieważ nie są w stanie odprowadzać wilgoci z potu. Skarpety z merino z dodatkowymi materiałami elastycznymi i o właściwościach termoaktywnych to doskonałe połączenie komfortu i ciepła.

Jeśli chodzi o grubość, może Cię zaskoczyć, że skarpety o średniej grubości są tak naprawdę cieplejsze i bardziej wygodne niż bardzo grube skarpety. Dodatkowo upewnij się, że skarpeta sięga wyżej niż łydka, aby nie zsuwała się do buta przez cały dzień podczas poruszania się na skuterze.

  1. Wodoodporne i ocieplane rękawice na skuter śnieżny

Choć podgrzewane manetki są świetne, nadal warto zadbać o dobrze dopasowane i odpowiednio wykonane rękawice. Zapewnią one ciepło dłoniom, jednocześnie umożliwiając precyzyjne sterowanie skuterem. Zawsze wybieraj rękawice zamiast rękawiczek, aby móc dokładnie używać gazu i hamulca. Upewnij się również, że rękawice są wodoodporne, aby zapewnić ciepło i suchość dłoni podczas jazdy. Warto mieć kilka par o różnej grubości. Podczas jazdy po trasie będziesz potrzebować bardziej ocieplonych rękawic, podczas gdy przy intensywnej pracy poza trasą wolisz mniejszą izolację i większą precyzję. Ważne jest, aby mieć więcej niż jedną parę rękawic na dzień jazdy.

  1. Kask fullface na skuter śnieżny

Będziesz potrzebować kasku fullface, który jest bezpieczny, wygodny i ciepły podczas jazdy na skuterze śnieżnym. Różnica między kaskami motocyklowymi lub quadami a kaskami na skuter śnieżny polega na wentylacji i osłonie. Na przykład, kaski motocyklowe mają pojedynczą szybę, podczas gdy kaski na skuter śnieżny mają podwójną szybę. Ta ochrona dolnej części twarzy jest niezbędna, aby zapobiec odmrożeniu policzków, nosa i warg. Twój kask powinien dobrze do Ciebie pasować, ale nie na tyle, aby uciskał. Kask powinien zawsze mieć pełną ochronę oczu, z goglami lub osłoną twarzy. Dobry kask to najważniejszy element sprzętu ochronnego podczas jazdy na skuterze śnieżnym. Podczas naszych wypraw skuterami śnieżnymi w Zakopanem zawsze klienci dostają od nas kask fullface oraz gogle z podwójną szybą.

  1. Odporna na warunki atmosferyczne odzież ochronna na skuter śnieżny

Istnieją trzy popularne systemy dla najbardziej zewnętrznej warstwy odzieży. Możesz wybrać kurtkę i spodnie, kurtkę lub kombinezon jednoczęściowy (monosuit). W każdym przypadku upewnij się, że ubranie dobrze pasuje, jest wodoodporne i ma odpowiednią izolację. Zazwyczaj jazda po trasie będzie wymagać większej izolacji, ponieważ prędkości i wiatr są wyższe, a kierowca spędza dużo czasu w pozycji siedzącej. Jazda w górach zazwyczaj wymaga mniejszej izolacji, ponieważ prędkości są niższe, a kierowcy zazwyczaj są bardziej aktywni. Inną przydatną funkcją kurtki jest możliwość wpięcia i wyjęcia izolowanej warstwy, w zależności od warunków.

Wypożyczalnia skutery śnieżne zakopane
Odpowiednie ubranie na skuter śnieżny to podstawa udanej zabawy

PRZYGOTOWANIE NA ZMIENNE TEMPERATURY ZA POMOCĄ WARSTW

Zima to najtrudniejsza pora roku, aby brać udział w całodniowej aktywności na świeżym powietrzu. Może być -20 stopni celsjusza, gdy wychodzisz z domu pewnego grudniowego ranka. Lub może być słonecznie i blisko 15 stopni podczas wiosennej jazdy. Kluczem do komfortu w zmiennych warunkach pogodowych jest ubieranie się warstwowo. Idealnie, powinieneś mieć lekką warstwę bazową (ponownie, bez bawełny), a następnie jedną lub dwie warstwy izolacyjne pod wodoodporną zewnętrzną warstwą. Jeśli zrobi Ci się ciepło, możesz zdjąć jedną z warstw izolacyjnych i nadal być chroniony przed śniegiem i lodem.

Znajomość sposobu przygotowania się na surowe zimowe warunki jest kluczowa, aby mieć wspaniały dzień na śniegu. Zapoznaj się także z pełną ofertą wypraw skuterami śnieżnymi w Zakopanem.

Ride Side logo

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Obserwuj nas na

POWERD by

polaris skutery zakopane
quady zakopane yamaha
ski doo zakopane

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem

CC:2021 rideside copyright all right reserved.