Ride Side logo

+48 504 712 615

SKUTERY ŚNIEŻNE I QUADY ZAKOPANE

RIDE SIDE

Jak używać wyciągarki w quadzie?

Wielu posiadaczy quadów wie jedno, jeśli chodzi o błoto – będą chwile, kiedy można w nim utknąć. Wiadomo również, że będzie potrzebna wtedy wyciągarka  z mocną liną. Używanie wyciągarki w quadach lub buggy to znacznie więcej niż tylko przełączenie przełącznika. Wymaga to dużej ostrożności i może być dość niebezpieczne, jeśli nie wiesz, co robisz. Nie martw się jednak – pokażemy Ci, jak używać wyciągarki w quadzie.

Jak używać wyciągarki w quadzie we właściwy sposób?

Wszyscy wiemy, że bez względu na to, czy postępujesz we właściwy sposób, wypadki mogą się zdarzyć. Jednak najważniejszą rzeczą do rozważenia podczas korzystania z wyciągarki jest bezpieczeństwo twoje i innych wokół ciebie. Aby to zrobić, musisz znać kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas używania wyciągarki.

– Noś rękawice – zawsze powinieneś nosić wytrzymałe rękawice. Jeśli tego nie zrobisz, możesz ryzykować skaleczenie lub zranienie liną jeśli jest ona stalowa (takowe lubią się strzępić) lub czymkolwiek, co utknie w niej.

– Zadbaj o moc akumulatora, pozostawiając włączony silnik.

– Upewnij się, że wszyscy znajdują się z dala od kabla lub czegokolwiek, co holujesz.

Najlepszy sposób na zapięcie wyciągarki

Użyj drzewa jako punktu zaczepienia i użyj paska ochronnego, aby zapiąć linę wyciągarki wokół dolnej części drzewa. Pasek nie spowoduje w przeciwności do np. liny stalowej , że uszkodzisz trzewo.  Zawsze upewnij się, że punkt kotwiczenia jest duży i mocny oraz że jest w stanie wytrzymać ciężar pojazdu.

 

Zwolnij wyciągarkę i rozciągnij linkę , zaczep ją o pas który owinąłeś wokół drzewa.

 

Włącz wyciągarkę i pozwól jej pracować powoli, pozostawiając silnik quada włączony, jeśli to możliwe, na biegu jałowym, aby wciągarka mogła ją łatwiej obracać.

 

Gdy quad wydostanie się z tarapatów, zaciągnij hamulec ręczny. Zwolnij naprężenie linki, aby spadła na ziemię i dała dużo luzu.

 

Odłącz wyciągarkę od punktu mocowania i zwiń wyciągarkę.

Ride Side logo

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Obserwuj nas na

POWERD by

polaris skutery zakopane
quady zakopane yamaha
ski doo zakopane

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem

CC:2021 rideside copyright all right reserved.