Ride Side logo

+48 504 712 615

SKUTERY ŚNIEŻNE I QUADY ZAKOPANE

RIDE SIDE

Jak wyciągnąć zakopany skuter śnieżny?

Każdy, kto kiedykolwiek jeździł w głębokim puchu, wie, jak to jest utknąć skuterem śnieżnym. Chociaż istnieje kilka szkół myślenia o tym, jak wydostać się z kiepskiej sytuacji , eksperci Ski-Doo , nagrali  film, aby pokazać łatwy sposób na wyjście z sytuacji.

Pamiętaj, że ta metoda wymaga dwóch osób, ale miejmy nadzieję, że i tak jeździsz z kumplem.

Na początku filmu Tony Jenkins odwołuje się do metody pin and wiggle, ale w głębokim, gęstym puchu to nie wystarcza. Na szczęście Alford ma rozwiązanie na te warunki, które polega na ubiciu śniegu wokół skutera śnieżnego i zrobieniu trochę płaskiego terenu z przodu. Potem jedna osoba ciągnie za narty, podczas gdy druga dodaje gazu.

Obejrzyj poniższy film, aby dokładnie zobaczyć, jak to się robi

Skuter śnieżny zakopany na różne sposoby

Czasami jednak zakopiemy skuter śnieżny nie na płaskim terenie ale np. gdzieś na trawersie lub w innych warunkach gdzie nie można użyć powyższej metody. Moim zdaniem najlepszy poradnik na temat sposobów wydostania się z opresji nagrał Dan Adams i wrzucam go poniżej. 

Czasami wydostanie się z sytuacji kiedy skuter śnieżny jest uziemiony a my jesteśmy sami jest prawie niemożliwe. Może nam np. braknąć sił aby zrobić rolkę skuterem , żeby go wydostać. Jedyne co w tej sytuacji jest zbawienne to łopata. Składana aluminiowa łopata to czasami sytuacja pomiędzy wrócić do domu skuterem śnieżnym albo na piechotę 😉 Warto zabierać składaną aluminiową łopatę na każdą wyprawę skuterem śnieżnym. 

Jeśli chciałbyś sprawdzić jak to jest zakopać skuter śnieżny to przyjedź na wyprawę skuterami do Zakopanego w okresie kiedy jest duży opad śniegu.

Łopata skuter śnieżny
Ride Side logo

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Obserwuj nas na

POWERD by

polaris skutery zakopane
quady zakopane yamaha
ski doo zakopane

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem

CC:2021 rideside copyright all right reserved.