Ride Side logo

+48 504 712 615

SKUTERY ŚNIEŻNE ZAKOPANE

RIDE SIDE

Obejrzyj Leviego LaVallee, dziesięciokrotnego zdobywcę medali X Games, podczas jazdy na skuterze śnieżnym po Saint Paul.

Niektórzy ludzie widzą świat jako plac zabaw, gdzie wszystko jest przeszkodą do pokonania. Tacy ludzie jak Levi LaVallee, ścigający się na skuterach śnieżnych i legenda X Games. Jako dziecko dorastające w stanie Minnesota w USA, Levi patrzył na swoje miasto, Saint Paul jako na ziemie pełną możliwości, którą tylko on widział, i jego misją było podbicie tego miasta na swoim skuterze. Teraz mu się udało. LaVallee opowiedział o swoim doświadczeniu z jazdy ulicami Saint Paul z tą samą ekscytacją, jaką miał jako dziecko, gdy sobie to wyobrażał. „Jako dziecko zawsze patrzysz na rzeczy i myślisz, że pewnie mogłoby się to przeskoczyć, gdy jedziesz przez miasto” – powiedział Levi LaVallee. „Móc to naprawdę zrobić było jak bajka”. Nagrany film był projektem, który LaVallee i jego ekipa pragnęli zrealizować od lat, a dzięki pomocy władz miasta stało się to możliwe: „Saint Paul było niesamowite. Bardzo wspierali nas w tym projekcie, a wszyscy ludzie, którzy nam pomagali – policja i wszyscy, którzy blokowali drogi – byli niesamowici. Cały projekt przebiegł bardzo sprawnie”. Jedynymi większymi problemami podczas kręcenia filmu była sama radość, jaką czerpał Levi. To naturalny efekt zbyt dobrej zabawy: „Jedyny problem techniczny, jaki mieliśmy, dotyczył mostu Smith Avenue. „Zrobiłem tam chyba 10 przejazdów w obie strony, a ponieważ nie było tam dużo śniegu, nie chłodził to w ogóle silnika” – powiedział LaVallee. „Ostatecznie spaliłem silnik. Powinienem był bardziej schłodzić skuter, ale bawiłem się tak dobrze, jeżdżąc tam i z powrotem i robiąc kółka na asfalcie”

Jazda skuterem śnieżnym po asfalcie

Jazda na skuterze po ulicach była nowym obszarem dla wszystkich zaangażowanych. Levi opowiedział o specjalnych modyfikacjach, które zastosowano, aby skuter był bardziej przyjazny dla jazdy po drogach: „Mamy wiele naprawdę fajnych modyfikacji na skuterze śnieżnym – mamy zestaw nart z kołami, dzięki czemu mogłem skręcać na asfalcie i poruszać się lepiej po twardych nawierzchniach”. A jaki był jego ulubiony odcinek? Oczywiście ten, gdzie mógł zrobić najwięcej skoków: „Odcinek na wyspie Harriet, nakręciliśmy to wszystko razem jednym ciągiem, żeby to zrobić, i to było niesamowite. „Ścigałem się na skuterach śnieżnych, robiłem freestyle i skoki na odległość, ale to było szaleństwo podwajania skoków na schodach i skakania z platformy, na której normalnie ludzie by się opalali. Zrobić to wszystko w jednej sekwencji było jak spełnienie marzeń z dzieciństwa”. Nie wszystko jednak było tak wspaniale. LaVallee przyznał, że kilka skoków sprawiło mu pewne obawy: „Było kilka skoków, które sprawiały, że zaczynałem wątpić w siebie. Było kilka skoków o wysokim ryzyku. Na początku bardzo bałem się skoku z mostu. Było przerażające, dopóki go nie zrobiłem, wtedy zdałem sobie sprawę, że to nie takie straszne”. To naturalne, że wyjącie z normalnego środowiska może wzbudzać pewne niepokoje. Choć Levi skakał na skuterze przez przeszkody dziesięciokrotnie większe, potencjalne konsekwencje związane z niektórymi przeskokami były w jego umyśle: „To 80-stopniowa przepaść obok parkingu. Nie ma miejsca na błędy; jeśli nie przeskoczysz tej przepaści, to oczywiście grozi to życiu i śmierci. „To było trudne do ogarnięcia na początku – patrzysz na tę przepaść i myślisz: «Tak, to jest dość głębokie». Skoczyłem coś takiego tysiące razy, ale gdy pojawiła się ta duża dziura, konsekwencje były tak duże, że nagle się zestresowałem”.

Zobacz cały film z jazdy Leviego Skuterem śnieżnym po Saint Paul

Chcesz poczuć emocje z jazdy skuterem śnieżnym?

Jeśli Ty też chciałbyś poczuć emocje z jazdy skuterem śnieżnym to skorzystaj z offroadowych wypraw skuterem śnieżnym. Podczas tej jazdy będziesz mógł poczuć się jak Levi sunący ulicami Saint Paul. Podczas jazdy osiągamy czasem skuterem śnieżnym prędkość nawet 100 km/h.

Ride Side logo

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Obserwuj nas na

POWERD by

polaris skutery zakopane
quady zakopane yamaha
ski doo zakopane

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem

CC:2021 rideside copyright all right reserved.