Ride Side logo

+48 504 712 615

Jaki skuter śnieżny wybrać na początek?

Wszyscy musimy od czegoś zacząć. I chociaż wskakiwanie na skuter śnieżny, który ma dużo mocy może wydawać się dla Ciebie dobrym wyborem. Nie zawsze jest to najlepszy wybór na początku. Istnieją inne skutery śnieżne przeznaczone dla początkujących, które zapewnią znacznie lepsze wrażenia podczas nauki.

W tym poście pokażę Ci jedne z najlepszych skuterów śnieżnych dla początkujących. Podkreślę kilka różnych skuterów śnieżnych, które są dobre dla każdego, kto dopiero zaczyna. Zapewniając jednocześnie inne wskazówki i porady dla nowicjuszy w tym dzikim zimowym świecie.

Wybór skutera śnieżnego dla początkujących: co wziąć pod uwagę

Oto kilka ważnych kwestii, o których należy pamiętać, szukając skutera śnieżnego dla początkujących. Weź pod uwagę te czynniki podczas zakupu, aby zawęzić wyszukiwanie.

Rozmiar

Rozmiar skutera śnieżnego jest pierwszym ważnym czynnikiem dla początkujących. Kupując skuter śnieżny dopasowany do Twojego wzrostu będzie Ci łatwiej nad nim panować, przy mniejszym wysiłku. Rozmiar odnosi się zarówno do wagi, jak i długości skuter. Zasadniczo powinieneś wybrać krótszy skuter, czyli automatycznie lżejszy. 

Silnik

Podobnie jak w przypadku rozmiaru skutera śnieżnego, musisz również wziąć pod uwagę pojemność silnika. To bezpośrednio koreluje z tym, jak szybki i mocny będzie skuter śnieżny.

Ogólnie uważam, że skutery o pojemności 550 cm3 lub mniejszej są idealne dla początkujących. Jeśli jesteś osobą dorosłą i jeździłeś innymi pojazdami takimi jak np. quady (ATV), możesz dość łatwo poradzić sobie z pojemnością 600 cm3. Dla dzieci lub każdego, kto jest kompletnym nowicjuszem, dobrym pomysłem jest pojemność 300 cm3 lub niższa jak 120 cm3 dla parolatków.

Budżet

Jeśli nie masz pewności, czy jazda skuterem śnieżnym Ci się spodoba, możesz wypożyczyć (polecamy nasze wyprawy skuterami śnieżnymi w Zakopanem) lub kupić używaną maszynę. Będzie to znacznie tańsze niż zakup zupełnie nowego skutera.

Zakup nowego skutera śnieżnego to niesamowite przeżycie, ale nowy skuter nie jest potrzebny każdemu początkującemu. zwłaszcza jeśli wcześniej nie miałeś z tym styczności więcej niż kilka razy. Możesz czasami zaoszczędzić tysiące złotych, kupując używany skuter w dobrym stanie.

Top 5 skutery śnieżne dla początkującego

Oto moje typy skuterów śnieżnych dla początkujących. Zapewnią początkującym riderom dobre wrażenia z jazdy.

1. Polaris Indy EVO

– skuter średniej wielkości

– silnik o pojemności 550 cm3

2. Yamaha Snoscoot

– dla dzieci i młodzieży

– pojemność silnika 192 cm3

3. Ski-Doo Freestyle

– skuter dla młodzieży, ale i starszych jeśli wybierze się silnik 550f

– pojemność silnika 300 cm3 lub 550 cm3

4. Ski-Doo Summit 550F

– skuter dosyć dobrze radzący sobie także w górskim terenie

– pojemność silnika 550 cm3

5. Polaris RMK 600

Jedyny skuter górski w zestawieniu. Nie posiada ogromnej mocy jak RMK 800 czy Ski-doo summit 800 lub 850, a jednocześnie wystarcza żeby zacząć uczyć się jeździć w górskim terenie. Najlepsza opcja to zakup z gąsienicą o długości 144 cale. Będzie to świetny skuter do nauki trawersowania.

Ride Side logo

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Start wypraw skuterami śnieżnymi:

Nowe Bystre 210B,

34-521 Nowe Bystre

(tuż obok Zakopanego)

Obserwuj nas na

POWERD by

polaris skutery zakopane
quady zakopane yamaha
ski doo zakopane

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem

CC:2021 rideside copyright all right reserved.