Ride Side logo

+48 504 712 615

SKUTERY ŚNIEŻNE ZAKOPANE

RIDE SIDE

Yamaha ogłosiła wycofanie się z rynku skuterów śnieżnych

Yamaha ogłosiła swoje wycofanie z rynku skuterów śnieżnych, kładąc kres działalności, która rozpoczęła się w 1968 roku wraz z modelem SL350.

Ta wiadomość nie jest całkowicie zaskakująca, ale mimo to jest to znaczący cios dla branży. Yamaha już zakończyła produkcję skuterów śnieżnych na rynku japońskim po sezonie modelowym 2022, a teraz stopniowo wycofa się z tego biznesu na arenie międzynarodowej. Yamaha będzie nadal sprzedawać skutery śnieżne w Europie do sezonu modelowego 2024, podczas gdy Ameryka Północna otrzyma dodatkowy rok produkcji do 2025.

Oznacza to, że po wieloletnim zaangażowaniu w rozwój i produkcję skuterów śnieżnych, Yamaha podejmuje trudną decyzję o wycofaniu się z tego rynku. Brak konkurencji ze strony tej renomowanej marki może wpłynąć na kształt i dynamikę całej branży skuterów śnieżnych.

 

skutery śnieżne zakopane

Jest to również wyzwanie dla klientów, którzy cenią produkty Yamaha i od lat korzystali z ich skuterów śnieżnych. Ci, którzy poszukują sprzętu do zimowych sportów, będą musieli teraz zwrócić się do innych producentów w poszukiwaniu równie niezawodnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

Jednakże, wycofanie się Yamahy może otworzyć drzwi dla innych producentów, którzy mogą próbować wypełnić lukę na rynku i wprowadzić innowacyjne rozwiązania, przyciągając nowych klientów i zmieniając oblicze branży skuterów śnieżnych.

W tej sytuacji, pozostaje nam obserwować, jak potoczą się wydarzenia i jakie będą dalsze plany producentów skuterów śnieżnych na międzynarodowym rynku. Bez wątpienia, Yamaha pozostawi po sobie piętno jako pioniera w tej dziedzinie i pozostanie w pamięci wielu entuzjastów sportów zimowych. Jednocześnie, otwiera się nowy rozdział w historii skuterów śnieżnych, który może przynieść ze sobą wiele interesujących zmian i nowych możliwości dla branży.

Oświadczenie Yamahy

Yamaha Motor ogłasza dzisiaj plany stopniowego wycofania się z rynku skuterów śnieżnych. Yamaha planuje zakończyć sprzedaż skuterów śnieżnych w Japonii po sezonie modelowym 2022, w Europie po sezonie modelowym 2024, a w Ameryce Północnej po sezonie modelowym 2025.

  1. Historia działalności i przyczyny wycofania się

W 1968 roku Yamaha wypuściła na rynek swój pierwszy skuter śnieżny, SL350, wykorzystując technologię małych silników, którą opracowała w branży motocyklowej. Przez ostatnie 55 lat Yamaha opracowywała skutery śnieżne do celów sportowych, rekreacyjnych i biznesowych jako środek transportu głównie w obszarach ośnieżonych w Ameryce Północnej i Europie. Yamaha dążyła również do rozwoju tej działalności poprzez wczesne wprowadzenie przyjaznych dla środowiska modeli 4-suwowych oraz poprzez współpracę z innymi firmami. Jednak Yamaha doszła do wniosku, że utrzymanie rentownej działalności na rynku skuterów śnieżnych będzie trudne. W przyszłości Yamaha skoncentruje zasoby zarządzania na obecnych działaniach biznesowych i na nowych rynkach wzrostu.

  1. Działania w przyszłości

Yamaha zagwarantuje dostępność części, serwis i satysfakcję klienta związane z obsługą posprzedażową, zarówno teraz, jak i po zakończeniu produkcji skuterów śnieżnych.

Produkcja ostatnio wprowadzonych modeli na sezon 2024 już się rozpoczęła i zaplanowano dostawę na jesień. Dystrybutorzy Yamahy będą ścisłe współpracować z dealerami, aby zminimalizować wpływ na działalność i jak najlepiej umiejscowić swoje przedsiębiorstwa w ciągu kolejnych 12-36 miesięcy.

  1. Wpływ na wyniki działalności

Ze względu na przedstawiony powyżej harmonogram wycofania się z rynku, wpływ na skonsolidowane wyniki działalności będzie niewielki.

Dealerzy skuterów śnieżnych i klienci Yamahy na całym świecie udowodnili, że są wśród najbardziej zaangażowanych pasjonatów. Yamaha dziękuje i ceni sobie wszystkich za lata lojalności i wspólną radość z tego wyjątkowego zimowego hobby.

  • Obecnie japoński rynek kontynuuje sprzedaż jedynie ze stanu magazynowego.

Chcesz poczuć emocje z jazdy skuterem śnieżnym?

Jeśli Ty też chciałbyś poczuć emocje z jazdy skuterem śnieżnym to skorzystaj z wypraw skuterem śnieżnym. Podczas jazdy osiągamy czasem skuterem śnieżnym prędkość nawet 100 km/h. Wyprawy odbywają się w magicznym górskim terenie : ośnieżone polany, lasy i widoki na góry. W ofercie mamy także opcję jazdy Quadem na gąsienicach marki Yamaha.

Ride Side logo

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Obserwuj nas na

POWERD by

polaris skutery zakopane
quady zakopane yamaha
ski doo zakopane

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem

CC:2021 rideside copyright all right reserved.