Ride Side logo

+48 504 712 615

SKUTERY ŚNIEŻNE ZAKOPANE

RIDE SIDE

Jaki olej lać do skutera śnieżnego?

Jakiego rodzaju oleju potrzebujesz do skutera śnieżnego? To zależy od rodzaju silnika, który jest zamontowany w twoim skuterze śnieżnym.

Olej do silnika dwusuwowego lub czterosuwowego

Oleje do skuterów śnieżnych występują w dwusuwowych lub czterosuwowych wersjach, w zależności od rodzaju silnika. Na przykład większość skuterów śnieżnych z silnikiem czterosuwowym używa olejów o klasie 0W-40. Jednak niektóre inne silniki czterosuwowe w skuterach śnieżnych mogą korzystać z olejów o klasie 0W-30 lub 5W-50.

Silników czterosuwowych jednak w skuterach śnieżnych jest znacznie mniej montowanych. Tutaj królują silniki dwusuwowe, które osiągają znacznie lepsze parametry.

Silniki dwusuwowe natomiast zazwyczaj wymagają oleju 2T. Bardzo ważne jest, aby sprawdzić rekomendacje producenta w instrukcji obsługi swojego skutera śnieżnego i używać zaleconego oleju.

 

Wypożyczalnia skutery śnieżne zakopane

Używanie oleju samochodowego do skuterów śnieżnych

Czy mogę używać tego samego oleju w moim skuterze śnieżnym czterosuwowym, co w moim samochodzie? Definitywnie nie. Największą różnicą między konwencjonalnymi olejami samochodowymi a wysoko wydajnymi olejami do skuterów śnieżnych są dodatki. Podczas jazdy samochodem zauważysz, że obroty silnika zazwyczaj nie przekraczają 2000-3000 w normalnych warunkach jazdy. Silniki w skuterach śnieżnych są zdecydowanie mniejsze, a aby osiągnąć wymaganą moc, obroty silnika będą znacznie wyższe, co wymaga użycia olejów zawierających większą ilość dodatków antyseptycznych, które zmniejszą zużycie wewnętrznych elementów silnika.

Jak często trzeba zmieniać olej? Jeśli właśnie kupiłeś nowy skuter śnieżny, zaleca się zmianę oleju po przejechaniu 500 mil. Wielu ekspertów rekomenduje to ze względu na to, że w trakcie rozgrzewania silnika może się pojawić się wiele zanieczyszczeń, które mogą dostać się do systemu smarowania. Po zakończeniu okresu rozgrzewania, silnik jest gotowy do użytku. Następnie zaleca się zmianę oleju co 2500 mil jazdy. Jeśli w ciągu sezonu nie pokonasz takiego dystansu, zaleca się zmianę oleju podczas przeglądu przedsezonowego skutera. Chociaż olej może wciąż być w dobrym stanie, warto zainwestować trochę więcej, aby nie martwić się o to w trakcie sezonu.

Jakiego oleju używać do silników 2T w skuterach śnieżnych?

Jeśli to możliwe, zaleca się używanie oleju do skutera śnieżnego tego samego producenta, co skuter. Na przykład niektóre z olejów mają swoje marki – skutery śnieżne Arctic Cat powinny używać oleju Arctic Cat dostępnego na rynku. Dzieje się tak dlatego, że te oleje zawierają dodatki, które mogą dodać jeszcze więcej wydajności silnikowi lub nie będą powodować zanagarowania silnika z powodu niekompatybilności.

Olej do skutera Arctic Cat

Olej do skuterów śnieżnych Arctic Cat, jak wskazuje sama nazwa, jest specjalnie przeznaczony do użytku w skuterach śnieżnych, zwłaszcza modelach Arctic Cat, w niskich i mroźnych temperaturach. Jest opracowany, aby zapewnić doskonałą czystość zaworów oraz oferuje ochronę przed typowymi problemami z zużyciem silnika. Ta specjalna formuła jest dostosowana do unikalnych wymagań skuterów śnieżnych Arctic Cat, co czyni ją idealnym wyborem dla właścicieli tych pojazdów. Korzystanie z olejów zalecanych przez producenta, takich jak Arctic Cat, może pomóc w zachowaniu trwałości i optymalnej wydajności twojego skutera śnieżnego.

olej arctic cat do skutera śnieżnego

Polaris OEM VES Full Synthetic Oil

Ten olej całkowicie syntetyczny został opracowany tak, abyś mógł używać go do uruchomienia swojego skutera śnieżnego nawet w ekstremalnych mrozach. Dlatego sprawdzi się doskonale jako zapasowy olej, który można stosować razem z innym wysokiej jakości produktem. Jest przeznaczony do wszystkich rodzajów silników dwusuwowych, a jego formuła oparta na oleju bazowym doskonale chroni silnik na dłuższą metę.

olej do skutera śnieżnego polaris

Ski-Doo XPS 2-Stroke Synthetic Oil

Ten olej silnikowy dwusuwowy syntetyczny został zaprojektowany specjalnie dla skuterów śnieżnych Ski-Doo wyposażonych w silniki Rotax E-TEC, dlatego to najlepszy wybór, jeśli masz skuter z tym silnikiem (silniki ROTAX E-Tec są montowane także w skuterach śnieżnych Lynx). Jednakże działa także dla jednostek wodnych wyposażonych w podobne silniki i może być używany jako olej do wtrysku bezpośredniego lub pół-bezpośredniego. Został opracowany z wykorzystaniem premium kombinacji syntetycznych olejów bazowych i dodatków, aby poprawić wydajność twojego silnika i zapewnić fenomenalną ochronę przed typowym zużyciem oraz dodatkowymi czynnikami korozyjnymi, takimi jak sól i lód.

olej do skutera śnieżnego ski doo

Amsoil Interceptor Synthetic 2-Stroke Oil

Czy szukasz innej opcji oleju do swojego silnika dwusuwowego? Ten olej syntetyczny premium może zwiększyć smarowanie i zmniejszyć zużycie lepiej niż wiele innych konkurencyjnych produktów na rynku. Ponieważ jest to olej o wysokiej zawartości detergentów, może również zmniejszyć osady węglowe, co zwiększa trwałość silnika w twoim skuterze śnieżnym jako dodatkowy bonus. To także świetny olej dla tych, którzy nie lubią męczyć się z dużą ilością dymu i zapachem, ponieważ został specjalnie zaprojektowany, aby zapobiegać tym skutkom ubocznym. Ams Oil jes także sponsorem tytularnym zawodów Snocross – Ams Oil Championship Snocross

ams oil

Amsoil Interceptor Synthetic 2-Stroke Oil

SNOW 2 RACING został specjalnie zaprojektowany, aby spełniać wymagania jazdy w górach i chronić silnik przed niskimi temperaturami aż do -45°C. Przeznaczony do użytku sportowego, zapewnia ochronę silnika nawet przy dużych prędkościach. Dzięki swojej formule bez dymu i zapachu truskawki, możesz perfumować swoje wyjazdy i zostawić miłe wspomnienia u osób, które spotkasz po drodze! Odpowiedni jest do stosowania w silnikach dwusuwowych chłodzonych powietrzem lub chłodzonych cieczą, z lub bez zaworów wydechowych, a także w nowoczesnych systemach wtrysku, takich jak E-TEC.

olej do skutera śnieżnego ipone
Ride Side logo

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Obserwuj nas na

POWERD by

polaris skutery zakopane
quady zakopane yamaha
ski doo zakopane

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem

CC:2021 rideside copyright all right reserved.