Ride Side logo

+48 504 712 615

Skutery śnieżne w Zakopanem

RIDE SIDE

Skutery śnieżne w Zakopanem to idealny sposób na odkrycie piękna zimowej natury i przeżycie niezapomnianych przygód. Z nami każdy przejazd jest wyjątkowy, bo prowadząc wyprawy cieszymy się każdą chwilą na śniegu, który uwielbiamy. Teren na skutery śnieżne w Zakopanem daje nam wiele możliwości tras z pięknymi widokami na Tatry. Skutery śnieżne to atrakcja nr 1 w Zakopanem.

Skutery śnieżne w Zakopanem - Jak to działa?

Skutery śnieżne to idealny sposób na odkrycie piękna zimowej natury i przeżycie niezapomnianych przygód. Jeśli masz ochotę na przejażdżkę skuterem śnieżnym, to możesz skorzystać z wypożyczalni skuterów śnieżnych i udać się na wyprawę z przewodnikiem. Do Wyboru masz jedną z 3 opcji: wycieczka 50 minut, wyprawa 1,5 godziny lub długa wyprawa 2,5 godziny połączona z ogniskiem w terenie i poczęstunkiem. Podczas każdego z przejazdów gwarantujemy trasy z widokami na ośnieżone szczyty Tatr, gdyż szlaki skuterowe prowadzą pasmem Gubałówki skąd rozpościerają się jedna z najpiękniejszych widoków na góry.

Cennik skuterów śnieżnych w Zakopanem

Wyprawy z przewodnikiem na skuterach śnieżnych - cennik

W swojej ofercie mamy wyprawy z przewodnikiem trwające 50 minut, 1,5 godziny lub 2,5 godziny połączone z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek w terenie z pięknym widokiem na Tatry. Ceny wynajmu skutera różnią się w zależności od wybranego czasu trwania wycieczki oraz od tego czy skuter ma być dla jednej czy może dwóch osób. 

Ile kosztują skutery śnieżne w Zakopanem?

Rodzaj skutera
Wyprawa 50 minut
Wyprawa 1,5 godz.
Wyprawa 2,5 godz. (w tym ognisko)
Skuter jednoosobowy
250 zł
400 zł
600 zł
Skuter dwuosobowy
350 zł
550 zł
750 zł

Wyprawy prywatne z przewodnikiem na skuterach śnieżnych - cennik

Jeśli chcesz udać się na wyprawę indywidualnie dopasowaną pod Ciebie, to skorzystaj z opcji wyprawy prywatnej. 

– ceny wypraw prywatnych są o 50% wyższe niż wycieczek standardowych, ale może być taniej jeśli wypożyczasz większą ilość skuterów

Jakie skutery śnieżne posiadamy w naszej wypożyczalni?

skutery śnieżne Zakopane

Skuter śnieżny Lynx Adventure 600 ace

Idealny na sielankowe zimowe wypady. Skuter śnieżny Lynx Adventure sprawia, że podróż przebiega komfortowo i płynnie. Wrażenia z jazdy Lynxem opierają się na zoptymalizowanym rozkładzie masy i dopracowanej ergonomii podwozia. Każdy szczegół jest przemyślany pod względem obsługi, ochrony przed wiatrem i komfortu. Zaprojektowane z myślą o wymagających warunkach zawieszenie sprawia, że Lynx Adventure jest komfortowy podczas jazdy również z pasażerem. Niskoemisyjne i ekonomiczne czterosuwowe silniki Rotax ACE oferują duży zasięg działania i komfortowe funkcje.

Skuter śnieżny Ski-doo MXZ 600

Skuter śnieżny Ski-doo MXZ dostarcza obsługi i zręczności charakterystycznych dla snocrossowych modeli wyścigowych skuterów śnieżnych, wykorzystując zaawansowane innowacje zarówno w jakości jazdy, jak i ekscytującej mocy silnika Rotax. Całkowite doświadczenie jazdy jest wyjątkowe pod każdym względem. Od precyzyjnego prowadzenia i pokonywania zakrętów na każdym szlaku.

Czy trzeba mieć uprawnienia na skuter śnieżny?

Skutery śnieżne nie są dopuszczone do ruchu drogowego, więc można się nimi poruszać jedynie po terenach prywatnych. Tak więc nie potrzebne są żadne uprawnienia do prowadzenia skutera śnieżnego. Jednakże my dla bezpieczeństwa kierującego skuterem śnieżnym wymagamy prawo jazdy, dlatego że wtedy mamy pewność, że kierowca skutera ma pojęcie i jakiekolwiek doświadczenie z obsługi pojazdu mechanicznego. Nasze skutery śneiżne posiadają automatyczną skrzynię biegów, więc obsługa jest prosta.

Czy jazda na skuterze śnieżnym jest trudna?

Obsługa skutera śnieżnego nie jest skomplikowana , bo to tylko dodawanie gazu, hamowanie i balansowanie ciałem w zakrętach podobnie jak podczas jazdy motocyklem. Trudniej skuterem śnieżnym jeździ się kiedy napada dużo świeżego śniegu, bo wtedy łatwo zakopać skuter i trzeba się stosować do pewnych zasad jazdy, aby komfortowo pokonywać zaśnieżony teren. U nas przed każdą wyprawą przewodnik przeprowadza krótki instruktaż z jazdy skuterem, aby mieć pojęcie jak reagować na występujące na trasie sytuacje.

Jak szybko jedzie skuter śnieżny?

Nasze skutery śnieżne o pojemności 600cc posiadają 54 KM i na ubitym śniegu osiągają prędkości 100 km/h. Jednakże jeśli jeździmy w świeżym puchu to prędkość maksymalna spada, gdyż skuter nie może się już tak dobrze odpychać od sypkiego śniegu.

Gdzie można jeździć skuterem śnieżnym?

Wypożyczenie skutera śnieżnego odbywa się na wyznaczonych przez przewodnika trasach.  O ile sama obsługa skutera nie jest skomplikowana, to górski teren wymaga pewnej dozy umiejętności jazdy. Trasy nie prowadzą bo płaski terenach ale w górach, gdzie czasami na trasie może być ciężko wyjechać z miejsca, w które wjechaliśmy.

Miejsce startu skuterami śnieżnymi

Zaledwie 7 kilometrów od centrum Zakopanego

       Dojechać do nas można samochodem z centrum zakopanego do 20 minut ( ok. 7 km). Na miejscu znajduje się parking.

Nasze wyprawy skuterami śnieżnymi odbywają się pasmem Gubałówki i Butorowego wierchu ciągnącym się, aż do Witowa. Baza wypadowa zlokalizowana jest po północnej stronie pasma, gdzie śnieg leży najdłużej a skuterami śnieżnymi możemy jeździć tam często jeszcze w marcu.  To pasmo górskie sięga aż ponad 1100m n.p.m. i warunki na jazdę skuterem śnieżnym zwykle w ciągu zimy są tu bardzo dobre. 

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Start wypraw skuterami

Nowe Bystre obok nr 210b,

34-521 Nowe Bystre

Obserwuj nas na

POWERD by

Ski doo snowmobile logo
Polaris snowmobile logo
Lynx snowmobile logo

Zapraszamy na skutery śnieżne Zakopane - wyprawy z przewodnikiem

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem

CC:2021 rideside copyright all right reserved.