Ride Side logo

+48 504 712 615

SKUTERY ŚNIEŻNE ZAKOPANE

RIDE SIDE

Jaki używany skuter śnieżny kupić można w Polsce?

Sprawdźmy przeglądając popularny serwis z ogłoszeniami OLX, jaki używany skuter śnieżny można kupić w Polsce i w jakim budżecie. 

Najtańsze skutery śnieżne do 20 tys. zł

Poniżej 12 tys. można kupić skuter śnieżny, który swoim designem raczej nie będzie zachwycał i chociaż może posłużyć jak dobry środek transportu po śniegu to raczej w głębokim śniegu nie będzie dawał sobie rady. Konstrukcja zawieszenia i inne elementy sprzed rewolucji jaka nastąpiła z wprowadzeniem przez ski-doo platformy REV, raczej nie zachwyca swoimi osiągami.

Polaris rmk 1999

Do 20 tys. zł można na OLX znaleźć także oferty skuterów wartych rozważenia w zakupie, jeśli akurat ogranicza Cię budżet, a mowa o Ski-doo MXZ. Będą to skutery w rocznikach raczej do 2010 ale będą się dobrze prowadzić i raczej powinny dobrze służyć. Nie są to skutery stworzone na głęboki śnieg ale do szybkiej jazdy i pokonywania zakrętów z dużymi prędkościami jak najbardziej się nadadzą. 

Na wiosnę i latem kiedy skutery tanieją można w okolicy 20 tyś. znaleźć tez Ski-doo summita 800 który już jak najbardziej sprawdzi się w głębokim śniegu i na trawersach. Będzie to pewnie rocznik 2009 może 2010, ale na gaźniku co czasami może być uciążliwe kiedy zakopiesz skuter i potrzebujesz go przerolować aby wyjechać. W takiej sytuacji zaleje gaźnik i trzeba będzie odczekać swoje albo naszarpać się 😉

Można też pochylić się nad zakupem Arctic Cata ale mnie osobiście nie porywają designem, więc ich kwestię pominę teraz i później.

Jaki skuter śnieżny kupić z budżetem od 20 do 30 tyś. zł?

W tym przedziale cenowym znajdziemy na OLX skutery śnieżne w rocznikach powyżej 2010 ale przed 2015. Według mnie najbardziej warte uwagi skutery do szybkiej jazdy na trasy to Ski-doo MXZ 600 lub 800 z silnikiem Rotax e-tec. Tutaj już mamy wtryski co też sprawi że skuter śnieżny będzie mniej palił w stosunku do takiego na gaźniku. 

Jeśli szukasz skutera śnieżnego górskiego to warto wybrac Ski-doo summita 800 też z silnikiem Rotax e-tec lub Polaris RMK 800. Zazwyczaj będą z gąsienicą o długości 155 cali. Taki skuter idealnie sprawdzi się w puchu i na trawersach.

skutery śnieżne zakopane
Na zdjęciu Lynx Rave - skuter rzadko spotykany w Polsce, ale popularny w Finlandii
skutery śnieżne zakopane
Polaris RMK

Budżet powyżej 30 tyś.

Powyżej 30 tyś. w zasadzie warto rozważyć skutery wymienione powyżej gdyż w Polsce najwięcej jest Ski-doo summitów. Tak, polacy uwielbiają ten skuter. Na drugim miejscu pod względem ilości ogłoszeń na OLX jest Polaris RMK. Tutaj cena będzie rosła w zależności od rocznika, a im nowszy skuter tym lepsze i bardziej dopracowane będzie zawieszenie co ułatwi prowadzenie, ale także mogą te skutery śnieżne mieć więcej mocy w stosunku do starszych wersji.

Kupuj używany skuter śnieżny z chłodną głową

Wiem, że ciężko nie kupować emocjami, ale na prawdę warto sprawdzić kilka rzeczy przed zakupem, żeby nie wbić się na minę.

Przede wszystkim przed zakupem skutera śnieżnego sprawdź:

  • Czy skuter nie był rozbity? Rozbierz wszystkie plastiki skutera śnieżnego i obejrzyj dokładnie całą ramę.
  • Sprawdź wariator i sprzęgło. Chwyć za oba elementy spróbuj poruszać mocno nimi. Często jeśli są wyeksploatowane to pojawiają się luzy. Koszt nowego wariatora lub sprzęgła to kilka tysięcy zł. Warto też dźwignąć tył na podnośnik żeby gąsienica była w powietrzu i sprawdzić z odsłoniętymi plastikami jak zachowuje się wariator po wciśnięciu gazu. Czy pracuje równo. Czy silnik pracuje normalnie.
  • Sprawdź czy w zawieszeniu przednim i tylnym nie ma luzów. 
  • Obejrzyj dokładnie gąsienicę czy gdzieś nie ma rozdarć i czy łopatki nie są pourywane. Nowa gąsienica np. do skutera górskiego może kosztować 6-7 tyś zł lub nawet więcej, w zależności od modelu.
  • Sprawdź czy na kierownicy nie ma luzu.
  • Zobacz stan nart. Czy nie ma tam dziur. Zobacz w jakim stanie są widie. Nowe mogą kosztować parę set zł za sztukę.
  • Zobacz czy rączki i manetka gazu grzeją.

Jeśli kupujesz zimą jest Ci łatwiej bo możesz się przejechać skuterem i zobaczyć jak pracuje silnik pod obciążeniem itp. Latem nie przejedziesz się skuterem więc nie sprawdzisz skutera tak jakbyś kupował w sezonie zimowym, ale na tyle na ile możesz sprawdź wszystkie podzespoły. 

Ride Side logo

The Ride Side Sp. z o. o.

+48 504 712 615

info@rideside.pl

Obserwuj nas na

POWERD by

polaris skutery zakopane
quady zakopane yamaha
ski doo zakopane

RIDE SIDE – wyprawy i wypożyczalnia skuterów śnieżnych w Zakopanem

CC:2021 rideside copyright all right reserved.